KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11771001
nr 1177 1001
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Signerad. Olja på duk, Segelbåtar, 71x65 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 2 juli 2018
kl 18:13:56
1.100 kr
2.000 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
Helmut Mantel
Läs mer om Helmut Mantel